Cena od 14 910 €
Cena od 15 240 €
Cena od 16 140 €
Cena od 17 990 €
Cena od 21 990 €
Cena od 22 990 €
Cena od 27 050€
Cena od 48 000 €

Skvelý výkon v každom počasí

ALLGRIP 4WD technológia

Od roku 1970, keď vzniklo prvé Suzuki s pohonom všetkých štyroch kolies, vyrábame vozidlá, ktoré môžete zobrať na drsné cesty a dostať sa na miesta, na ktoré sa autá v minulosti nedostali. Tak sa začala písať história legendárnej technológie pohonu všetkých štyroch kolies ALLGRIP. Od začiatku svojej existencie prináša vodičom stále viac vzrušenia, radosti a pocitu istoty za volantom. Či budete jazdiť na diaľnici, po štrkovej ceste alebo po klzkom zasneženom teréne, vďaka technológií 4WD sa dostanete pohodlne do cieľa.

ALLGRIP AUTO  (modely Swift a Ignis)

Optimálny systém pohonu všetkých štyroch kolies v modeloch Suzuki Swift a Ignis dodáva vodičovi istotu za volantom v každej situácii – najmä pri jazde na klzkých cestách alebo zasneženom povrchu. Keď predné koleso začne strácať priľnavosť k ceste, systém pohonu všetkých štyroch kolies s viskóznou spojkou automaticky presmeruje krútiaci moment do zadných kolies. Vďaka tomu je pretáčajúce sa koleso pribrzďované a vy môžete jazdiť ďalej. Suzuki Ignis navyše prichádza so systémom riadenia priľnavosti kolies Grip Control, s ktorým sa na týchto cestách aj jednoducho rozbehnete.

ALLGRIP SELECT  (modely Vitara a nový S-Cross)

Systém umožňuje prepínať medzi štyrmi jazdnými režimami: AUTO (auto), SPORT (šport), SNOW (sneh) a LOCK (uzamknutý). Tie umožňujú optimalizáciu pohonu podľa druhu cesty a jazdných podmienok. Vodič si tak podľa vonkajšej situácie vyberie režim jednoduchým stlačením a otočením ovládača umiestneného v stredovej konzole.

Automatický režim (Auto)
Prioritou je nízka spotreba paliva pri bežných jazdných podmienkach, pričom v prípade detekcie prekĺzavania dochádza k prepnutiu do režimu pohonu štyroch kolies.

Športový režim (Sport)
Zlepšuje ovládanie vozidla v zákrutách presunutím vyššieho krútiaceho momentu na zadné kolesá. Pre jeho lepšiu kontrolu upravuje odozvu na stlačenie plynového pedála.

Režim na snehu (Snow)
Optimálny režim na zasnežené, nespevnené a inak šmykľavé povrchy vďaka vyššej trakcii počas akcelerácie a podpore stability.

Uzamknutý režim (Lock)
Určený na rozbeh vozidla zo snehu, blata alebo piesku. Systém dodá viac krútiaceho momentu zadným kolesám. Uvoľnenie zapadnutého vozidla umožňuje optimalizácia ESP®* a ďalších technológií ovládania auta. Pri rýchlosti 60 km/h dôjde k prepnutiu do režimu na snehu (Snow).

ALLGRIP PRO  (model Jimny)

Pohon všetkých kolies s redukčnou prevodovkou je vysoko výkonný systém vytvorený pre profesionálov v teréne. Dokáže prispôsobiť auto každej situácii. Keď sa prejazd začne komplikovať, môžete prepnúť radiacu páku do režimu 4L a využiť maximálny krútiaci moment a trakciu. Na rovných terénnych cestách a snehom pokrytej vozovke je ideálny režim 4H. Keď sa vozidlo vráti na asfaltové cesty, je najplynulejšia, najtichšia a najúspornejšia jazda s režimom 2H (pohon kolies zadnej nápravy).

 

Predajcovia

Predajne a autorizované servisy

Nájdite predajňu alebo autorizovaný servis vo svojom okolí a využite služby odborníkov na modely Suzuki.